15 februari 2012
 

Groep 1/2 c

En dan is het ineens echt winter, wat heerlijk sneeuw en schaatsen! Op donderdagmiddag hebben we met de klas geschaatst en gesleed op het ijs van de sloot naast de school. Er waren een hele boel papa’s en mama’s, wat was het gezellig! Na afloop kregen de kinderen warme chocolademelk en een koekje of snoepje. Alle hulpouders bedankt!

Op vrijdag 10 februari was het "warme truien dag” u heeft daar over kunnen lezen in de vorige Nieuwsmolens en wellicht heeft u er over gelezen/gehoord in het nieuws. Dankzij de hulp van een heleboel oma’s en moeders hebben we leren vingerhaken, vingerbreien en punniken. En wat was het fris op school, wel lekker dan zo’n warme trui. Ook bij de aflevering van Koekeloere (schooltelevisie) was er aandacht voor warme truien dag en besparen op energie. En wat dachten jullie van onze flashmob, we hadden een aantal keer geoefend en hebben toen veel lol gehad. Je kon zien dat de juf duidelijk meer moeite had met het dansje dan de kinderen.

We werken op dit moment aan het thema vriendjes van de methode Schatkist, alle activiteiten en lessen draaien rond het Ankerverhaal: "Kikker is verliefd”. Samenvatting van het verhaal:

Er is iets mis met Kikker, maar Kikker weet niet wat. Hij vraagt raad aan zijn vriendjes Varkentje en Haas. Zo komt hij er achter dat hij verliefd is op Eend. Hij wil haar zijn liefde tonen, maar durft het niet zo goed. Hij brengt haar in het geheim een tekening en een bos bloemen, maar Eend weet niet van wie zij al die geschenken krijgt. Dan neemt kikker een besluit: om Eend te laten zien dat hij van haar houdt zal hij het wereldrecord hoogspringen gaan verbeteren. Hij oefent en oefent, maar dan gaat het mis. En dan is het Eend die Kikker gaat verzorgen.”

De kinderen spelen het verhaal steeds na in de huishoek en ze geven ook een voorstelling voor elkaar. En dat is best moeilijk maar erg leuk.

Behalve aandacht voor rekenen en taal hebben we ook een stukje over het sociaal emotionele gebeuren opgenomen in ons didactisch werkplan:

 

Probleemstelling: Er zijn regelmatig conflicten, de kinderen vinden het moeilijk om daar een oplossing voor te vinden.

Doel: De kinderen ontwikkelen de bereidheid om conflicten op te lossen.

De leerkracht wil bereiken dat de kinderen leren om beter met conflicten om te gaan en proberen ze op te lossen.

Aanpak: Er komt een stappenplan in de klas te hangen, op deze manier worden afspraken visueel gemaakt.

We gaan verschillende conflictsituaties bespreken en uitspelen o.a. d.m.v. rollenspel (toneel), poppenkast.

Kleine kring: Doos vol gevoelens.

 

In de lettermuur zit de letter W van winter, worst, weg, woeste Willem, wortel, watje, walvis.

 

Deze week werken we over het ankerpunt verliefd zijn, we hebben een gezellig vriendenhoekje waar je samen kunt lezen en kletsen. Volgende week werken we over het ankerpunt post. Op donderdagmorgen 23 februari brengen we een bezoekje aan het postkantoor/sorteercentrum. Onder begeleiding van de juf en een paar ouders wandelen wij er heen en weer terug.

 
1 februari 2012

Groep 1/2 C

De oudste kleuters hebben hard gewerkt en hun best gedaan bij het maken van de citotoetsen. Dat valt nog niet mee, stil zitten, goed in je boekje kijken en ook nog eens heel goed luisteren! En dan alles wat je geleerd hebt uitvoeren op het platte vlak is ook een stuk moeilijker. Aan het eind van het jaar gaan we nog een keer toetsen om te kijken of we weer nieuwe dingen bijgeleerd hebben. Er staat een heuse iglo(tent) in de klas waar je knus in kan lezen. De kinderen mogen knuffels van winterdieren meenemen voor in de tent, gezellig! Binnenkort starten we weer met de methode Schatkist, uit winter gaan we werken en spelen met het Anker: vriendjes. Verder wordt er hard gewerkt en fijn gespeeld in de klas, met de grote en de kleine blokjes worden de mooiste bouwwerken gemaakt. Veel kinderen zijn aan het oefenen met veters strikken, deze kinderen hebben al hun veterstrikdiploma: Pepijn, Fiene, Milan, Jamy-lee, Gydo, Tommy, Eray, Jelena. De juf heeft weer een aantal leuke prentenboeken voorgelezen; "Tom en de sneeuwkoning”, "Beertje moet alles nog leren”, "Grote beer, kleine beer”, "Pip de pinguïn”. De spelletjesochtend afgelopen vrijdagmorgen was een succes, voortaan gaan we de laatste vrijdag van de maand spelletjes doen i.p.v. interactief voorlezen. De oma van Tommy en de moeder van Danique kwamen ons deze keer versterken, de kinderen vonden het erg leuk. Voor de warme truien dag op vrijdag 10 februari kunnen we nog wol en hulp gebruiken. Wie kan er vingerbreien of vingerhaken? Hebben mensen nog spullen voor punniken om te lenen? Verder vragen we de kinderen een sjaal mee te nemen die we gebruiken op die dag, ze krijgen de sjaal na afloop weer terug!

 

18 januari 2012

Groep 1/2 c

Het nieuwe jaar is weer begonnen en het is winter, ondanks de wat hoge temperaturen gaan we toch voorzichtig met dit thema aan de slag. We hopen nog dat het gaat vriezen en dat we echte sneeuw krijgen, dat zou wel leuk zijn en beter voor de beleving van het seizoen winter. We hebben warme kleren geknutseld, wanten, een sjaal en een muts. In januari zijn we weer aan het toetsen, de oudste kleuters doen een taal- en een rekentoets. Zo kunnen we zien wat ze al goed beheersen en wat nog extra aandacht behoeft. In kleine groepjes oefenen we daarna dan nog spelenderwijs op de onderdelen die kinderen nog lastig vinden. De uitslagen van de Citotoetsen kunt u zien in het ouderportaal. Ook zijn we bezig met het dyslexieprotocol, dit houdt in dat we ook allerlei testjes doen. Zo houden we van jongs af aan in de gaten of er een lees/taal probleem is. Deze gegevens zijn niet te zien op het ouderportaal. Voor foto’s van de groep kunt u kijken op de website van De Draaimolen, kopje: links naar fotoalbums.

21 december 2011

Groep 1/2 c

Ik hou van december met z'n feestdagen

Ik hou van december vooral de kerstdagen

Want dan zijn we bij elkaar, gezellig bij elkaar

Een bal en een kaars en een piek op de boom

Dit is een couplet uit één van de kerstliedjes die we geleerd hebben en die we 's avonds op school gaan zingen na het kerstbuffet. En wat klinkt dat mooi als we met elkaar zingen.

In de klas is het 's morgens erg donker als je op school komt, maar wat is het gezellig met de kerstlichtjes en de open haard aan.

De kinderen hebben mooie dingen gemaakt tijdens de zeer geslaagde kerstcrea.

Met de letter k van kerstmis hebben we al veel woorden verzonnen, zoals: Kerstman, kabouter, kikker, kip, krokodil, koek, kwast, kasteel.

De kinderen uit de klas van juf Caroline kennen al heel veel letters en er wordt dan ook veel gelezen en voorgelezen in de klas.

Binnenkort krijgen de kinderen een verteltas mee naar huis, een aantal moeders hebben prachtige verteltassen gemaakt. Een verteltas is een tas met een prentenboek, maar er zitten ook allerlei spulletjes en spelletjes bij die met het verhaal te maken hebben. Zo wordt de beleving van het verhaal nog leuker en stimuleren we het taalgebruik bij kleuters.

Er komt een begeleidende brief in de verteltas met uitleg en suggesties.

Bij deze wil de juf alle ouders bedanken voor hun enthousiaste inzet! Omdat we de tassen graag netjes en compleet willen houden, vragen we u daar alert op te zijn.

Alvast veel voorleesplezier en gezelligheid gewenst!

We hebben goed nieuws uit de klas, Floris had zijn been gebroken en kreeg gips, maar vorige week is het gips er vanaf gehaald. We hopen dat Floris binnenkort weer sterk genoeg zal zijn om lekker te lopen en spelen.

Juf Caroline wil alle ouders bedanken, die de eerste maanden van het schooljaar weer geholpen hebben met allerlei activiteiten.

Dankzij de hulp van ouders kunnen we extra leuke dingen doen.

Een laatste oproepje voor dit jaar, wie heeft er tijd om op donderdag of vrijdag even te helpen met het aftuigen van de kerstboom en het schoonmaken van de klas?

Wij wensen jullie een vrolijk kerstfeest en een heel goed nieuw jaar!

Fijne vakantie!

7 december 2011
Groep 1/2c

Sinterklaas is weer naar huis, het was een gezellige en spannende tijd, alle vlaggen kunnen weer naar binnen. Donderdag 1 december waren we in het huis van Sinterklaas op bezoek, wat was dat leuk! Maandag kwam de Sint dan eindelijk op school, alle kinderen hebben weer wat lekkers en een cadeautje gekregen van onze goed heilig man.

Eray is de dag na Sinterklaas jarig, hij werd 6 jaar, van harte gefeliciteerd.

Terwijl we nog nagenieten van al het snoepgoed en de cadeautjes, komt het kerstfeest weer in zicht. Voor woensdag 14 december kunnen we nog wat hulpouders gebruiken, vind u het leuk om te (helpen met) knutselen, geef u dan op bij de leerkracht.

In de lettermuur komt de letter k van kerstmis.

Woensdag 21 december hebben we ’s avonds een kerstdiner op school, de kinderen nemen zelfgemaakte hapjes mee, er komt een kerstboom/inschrijflijst op de deur te hangen. Als iedereen voor de helft van de klas eten meeneemt is er ruim voldoende!

Op de laatste vrijdag voor de kerstvakantie is het speelgoedochtend.

 

23 november 2011
 
Groep1/2c

Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht…. Wij zijn er klaar voor om Sinterklaas op school te ontvangen. We werken en spelen over Sinterklaas en als we voldoende ouders hebben die ons willen brengen en halen op 1 december gaan we dit jaar ook naar het Sinterklaashuis in Dordrecht. Op dinsdagmorgen 29 november willen we met hulp van ouders pepernoten bakken, wie zin en tijd heeft meld je even bij de leerkracht. We volgen dagelijks het Sinterklaasjournaal en dat is toch weer spannend dit jaar zeg. De vlag speelt een prominente rol en zonder vlag geen pieten! Gelukkig komt altijd alles weer goed, dus daar rekenen we dit jaar ook weer op.

In de lettermuur de letter s van Sinterklaas en de p van Piet.

De leerkracht is ook volop bezig met rapportgesprekken, u krijgt hiervoor een persoonlijke uitnodiging.

Op woensdagmorgen 14 december kunnen we nog hulpouders gebruiken voor de kerstcrea.

9 november 2011

 

 

 

 

Groep 1/2c

De Kinderboekenweek is voorbij, we hebben geleerd over helden en meegedaan aan een tekenwedstrijd van de bibliotheek. Milan is uitgekozen om onze klas te vertegenwoordigen. Hij is de voorronde in de bibliotheek doorgekomen en er kan nu op zijn tekening gestemd worden (tot 15 november). Wij hopen dat u massaal op Milan zal stemmen! http://www.flipjehero.nl/ (Milan staat op pagina 6).

De winnaars komen in een echt kwartetspel. Als er kinderen van onze school winnen, krijgen wij ook zo'n kwartetspel.

Herfst, herfst wat heb je te koop

Duizend kilo bladeren op een hoop

Zakken vol met wind, ja mijn kind

Ik weet niet of jij dat aardig vind

Zo begint één van de meest bekende herfstliedjes.

En herfst is het in onze klas. De huishoek is een kabouterhuisje en er staat een heuse boom. We knutselen en lezen over de herfst en de werkjes staan ook in het teken van de herfst.

Vrijdag 11 november gaan we met hulp van ouders naar de oude Maas om een kabouterpad te doen. Trek je oude kleren, schoenen of laarzen aan. Ouders kunnen een stoelverhoger meegeven.

We hebben weer veel woorden verzonnen met de letters in de lettermuur. De h van hond, hek, huis, hout, hand, herfst, huppelen enz. En de g van gydo, gras, groen, grijs, geel, geit, gans, enz. De nieuwe letter in de lettermuur is de letter f van Floris en Fiene.

Milan is 5 jaar geworden, gefeliciteerd!

Er is een nieuwe jongen bij ons in de groep aan het wennen, hij heet Yaniek Batthoe. We hopen dat hij het leuk gaat vinden bij ons, welkom in onze groep!

Wie heeft er nog wat verschoningskleren voor ons? Vooral onderbroekjes zijn welkom.

Ook oude verkleedkleren zijn welkom.

We willen de moeders bedanken die de boom in onze klas gemaakt hebben!

 

12 oktober 2011

Groep 1/2c

Wat is een held? Daar proberen we achter te komen tijdens deze Kinderboekenweek.

Behalve mega mindy en spiderman, kunnen ook gewone mensen held zijn. Want een brandweerman, een dokter of onze vader of moeder kunnen een held zijn. Wij kunnen ook zelf een held zijn, omdat we heel dapper zijn of iets proberen wat we eerst niet kunnen. Meestal heb je veel bewondering voor een held.

In prentenboeken komen ook veel helden voor, bijv. "Kikker is een held”. Of het boek "Mijn held” waar een muis een held is. Of Pluk van de Petteflat.

De juf leest ook de verhalen van de Gruffalo voor.

Aanstaande vrijdag gaan we met de kleuters een film kijken, ze mogen deze dag ook als hun held verkleed komen (alles is goed!).

Bij de letter d zijn weer veel woorden verzonnen zoals; Doornroosje, dora, dionne, danique, draak, dinosaurus, dikkie dik en dropje.

De letter i was een beetje moeilijker, we hebben de volgende woorden verzonnen; ik, indiaan, inkt, inktvis, in.

In de lettermuur zitten weer nieuwe letters de h en g.

De h van held en herfst en de g van gruffalo.

De kinderen mogen weer allerlei plaatjes, (kleine) voorwerpen of zelfgeschreven woordjes meenemen voor de lettermuur.

Na de herfstvakantie beginnen we met het thema herfst. De klas wordt omgetoverd in herfstsfeer, welke ouder(s) vindt het leuk om te helpen met het maken van een boom?

Het zou leuk zijn als de kinderen na de herfstvakantie spulletjes meenemen uit het bos of andere spulletjes die met het thema te maken hebben.

We zijn op zoek naar wat restjes wol, vilt, stof voor de klas, wie heeft nog wat over?

 

28 september 2011

Groep 1-2c

We zijn volop aan het werk over boeken, we lenen boeken in onze eigen klassenbibliotheek. We nemen ons lievelingsboek mee naar school en kinderen uit groep 7 en 8 lezen ons uit deze boeken voor. Bedankt kinderen uit groep 7 en 8, wij vonden het erg leuk!

We maken ons eigen boek. Boeken over dinosaurussen of bloemen, over de brandweer of over andere avonturen. We leren weer allerlei liedjes, zoals het liedje hieronder:

Opgepast, opgepast, zoeken in de boekenkast
Opgepast, opgepast, zoeken in de kast
En weet je wat ik zoek?
Ik zoek, ik zoek een boek
Boeken met plaatjes om mee te beginnen
Boeken over apen en boeken over spinnen
Of zoek je soms een boek over de boerderij?
Het is er allemaal
Het staat er vast wel bij

                               Tekst: M.Busser & R. Schröder / Melodie: J. Dorémi

 

 

Kinderen uit groep 3 en 4 komen ook regelmatig bij ons voorlezen, heel knap. Ook deze kinderen willen we bedanken.

 

Binnenkort krijgen we beneden ook een digibord, zo kunnen we met de kleutergroepen ook veel leuke extra lessen doen. We kunnen schooltelevisie kijken of digitale prentenboeken, maar we kunnen ook filmpjes bekijken over de natuur of een ander onderwerp.

Een aantal moeders gaat met elkaar een aantal verteltassen maken. Een verteltas is een tas met een prentenboek en allerlei materialen die erbij horen. Het is de bedoeling dat deze tassen gaan rouleren, zo kunt u uw kind voorlezen en er allerlei spelletjes bij bedenken. Het is erg belangrijk voor de taalontwikkeling om veel voor te lezen en spelletjes met uw kinderen te doen. Mocht u interesse hebben, informeer of u ook mee kunt doen.

 

Na overleg met ouders, de intern begeleider, de leerkrachten van groep 1/2 C en groep 3 B, is besloten dat Esmée Hutting naar groep 3 gaat. We hebben afscheid genomen van Esmée en wensen haar heel veel plezier in groep 3!

 

Afgelopen maandag hebben we appelmoes gemaakt dankzij de appels van juf Ria en de hulp van een aantal ouders. Het rook heerlijk in de klas!

 
 
14 september 2011
 

Groep 1/2C

Na het thema Sesamstraat zijn we nu begonnen met het thema/anker boeken van Schatkist herfst. Alles draait om het ankerverhaal: "Ik wil dát!”

Het boek gaat als volgt:

"Het lievelingsboek van Ella is het boek over Cindy die rode schoentjes krijgt. Juf Linda leest er iedere dag een stukje uit voor, maar het verhaal is nog lang niet uit. Het weekend duurt erg lang en op maandag is Ella ziek en mag ze niet naar school. Als ze beter is heeft de juf het boek allang uit. Noor zegt dat ze het boek heeft, maar dat is niet waar. Gelukkig mag Ella het Cindyboek van juf Linda lenen. Papa maakt er een kopie van en opa maakt de kaft. Nu heeft Ella het mooiste boek van de wereld zelf”.

We hebben een aantal activiteiten gedaan om de kinderen nieuwsgierig te maken voor het nieuwe thema. Op maandag was Pompom (onze klassenpop) zijn lievelingsboek kwijt en hebben de kinderen hem geholpen om zijn boek weer terug te vinden. Op dinsdag kwam de moeder van Maud voorlezen uit haar lievelingsboek. Dit was een erg leuk boek over vleermuizen, het heet: "Zeg kleine vleermuis wat eet jij veel”. Op donderdag zijn we op bezoek geweest in de schoolbibliotheek, de kinderen mochten vragen stellen. De bibliotheek moeders hebben ons daar alles over verteld. Met een echt pasje hebben de kinderen ook twee boeken geleend van de bibliotheek. ”Muis in de bibliotheek” en "Muis in het ziekenhuis”. Op vrijdag heeft een aantal kinderen zelf een boek gemaakt over Cindy die haar rode schoentje kwijt is. Elk kind heeft een eigen bladzijde getekend waar je kan zien waar het rode schoentje van Cindy is gebleven. De rode schoen werd in de ballenbak, op zolder, tussen het speelgoed, op de kinderboerderij en onder het bed getekend.

In de lettermuur hadden we de letters a van appel, ananas, alfabet, anker, (Eray) Albayrak, acht en de v van vriendjes, vis, vlinder, vogel, vos, viool, vliegtuig, voet, (Jelena) Verstralen, vier, vijf enz. Ook de aa is aanbod gekomen met aardbei, aardappel, aap.

De kinderen mogen altijd plaatjes, kleine spulletjes, woorden meenemen voor de lettermuur. Let op het briefje boven de kapstok, welke letters aan de beurt zijn. De nieuwe letters zijn, de d en de i.

We zijn ook aan het oefenen met de klanken van letters, als u uw kind thuis hoort oefenen en er allebei gebaren bij ziet maken dan klopt dat. Als u het niet begrijpt, kom gerust even vragen hoe het zit.

Afgelopen vrijdag zijn we weer met interactief voorlezen met ouders begonnen, dit vinden de kinderen ook erg fijn!

We hebben de verjaardag van Tycho gevierd, hij is alweer 5 jaar, gefeliciteerd!

 

 
augustus 2011
 

Groep 1/2 C

Het schooljaar is weer begonnen en we hebben een leuke groep, er zitten 17 kinderen in de groep. Mislina is nieuw, zij is in de vakantie 4 jaar geworden. Jhenna is ook nieuw, zij wordt in september 4 jaar. Wij vinden het erg fijn dat zij er zijn, welkom!

Tommy is jarig geweest en hij is al weer 5 jaar, gefeliciteerd!

 

Op woensdag komt juf Lyske, zij vindt het erg leuk om bij ons in de groep te zijn. De andere dagen werkt ze op de Stellingmolen en staat ze voor groep 5. Juf Lyske welkom.

 

We zijn begonnen met werken en spelen rond het thema Sesamstraat/vriendjes en bespreken de regels en afspraken van school. De kinderen hebben Bert en Ernie geplakt of Grover en Koekiemonster. Er zijn ook mooie schilderijen gemaakt van de vriendjes uit Sesamstraat. In de lettermuur hebben we de letter B van Bert en de letter E van Ernie. We hebben al veel verzonnen. De B van bus, bot, blauw, boeket bloemen, ballon enz. De E van Eray, Emela, Esmée, Elmo, elastiekje enz.

 

                                    Naar de Sesamstraat-klas                                      

 Kijk wie zien we daar nu lopen
met hun rode laarsjes aan?
’t is al bijna kwart voor negen
tijd om weer naar school te gaan

 ’t zijn Bert en Ernie
vrolijk zwaaiend met hun tas
ze gaan fijn een dagje spelen
in de Sesamstraat-klas!

 Huizen bouwen met de blokken
spelen in de poppenhoek
en als Bert of Ernie moe is
pakt hij fijn een prentenboek

leren plakken – leren knippen
ze doen het met plezier
maar het aller-àllerleukste
vinden ze toch het speelkwartier!

 

We zingen vaak, bijvoorbeeld liedjes over cijfers of letters en over de kleuren van de regenboog. We maken ook muziek in de klas, met de verschillende muziekinstrumenten zijn we een orkest.

 

Wie heeft er oude tijdschriften voor ons, om plaatjes uit te knippen?

Binnenkort willen we weer beginnen met interactief voorlezen door ouders. We gaan op dinsdag- of vrijdagmorgen voorlezen, tussen half 9 en 9 uur. Op de dag dat de meeste ouders kunnen gaan we voorlezen. Ouders kunnen zich opgeven bij de leerkracht.