15 februari
 

Groep 1/2 a  

Wij hebben een nieuwe jongen in de klas, Jash.  

Van harte welkom in onze groep en wij wensen Jash veel plezier en een leuke kleuterperiode.  

De opa van Eva heeft voorgelezen bij ons in de klas over beertje Robijntje.  

Prachtig hoe de kinderen ademloos luisterden en heel gezellig reageerden op opa van. Cappellen.  

Opa’s en oma’s zijn van harte welkom in onze groep om te komen voorlezen op maandagmiddagen van 13.15 uur-13.45 uur.  

Het was de afgelopen weken erg koud en wij zijn niet veel naar buiten gegaan om te spelen.  

Wel was er een keer aanleiding om een lekker kopje chocomel te drinken na het buitenspelen wat smaakte naar meer. De kinderen vonden de chocomel heerlijk. Een kind had toch liever koude chocomel…  

De kinderen hebben veel gegymd in het speellokaal. Wilt u regelmatig controleren of de gymschoenen van uw kind de juiste maat hebben. De gymschoenen liggen nu in een bak in de klas in de bekende rode tasjes. De inloopmiddagen zijn geweest en de kinderen die wilden hebben gehaakt met de vingers en wol.  

De mooiste kettingen en armbanden zijn gemaakt. Op de” warme truien dag” waren wij blij met zoveel hulp van enthousiaste oma’s en ouders.  

Ook hebben wij gewerkt aan het serieren. Dit ziet u aan de sjaals die zijn gemaakt. De kinderen hebben geprobeerd om een kleurenreeks steeds te laten terugkomen op de sjaals.  

Flip de Beer is al een aantal keer uit logeren geweest en er zijn leuke verslagen gemaakt in het schriftje van Flip.  

 
1 februari

Groep 1/2a

Wij zijn hard aan het werk over " Kikker in de kou”

Veel kleuters kunnen het verhaal precies navertellen en de moeilijke woorden verklaren. De huishoek is een winterhoek geworden en de kinderen schaatsen hier droog, het is nu wachten op het ijs en dan schaatsen zoals Kikker en Eend.

Verder hebben al veel kinderen hun naam gekleid met natuurklei en met scheerschuim wordt er geschreven. De nationale voorleesdagen gaan gewoon door in 1/2a.

Op maandagmiddag van 13.15 uur tot 13.40 uur kunnen ouders,opa’s,oma’s komen om aan een groepje kinderen voor te lezen. Er zijn al een paar aanmeldingen maar er mogen er meer bij komen.

De Cito-toetsen zijn afgenomen bij de oudste kleuters en in de komende week nog het dyslexieprotocol. Hierna zijn wij weer helemaal op de hoogte waar wij wat meer aandacht aan moeten besteden in de klas.

Deze week gaat Flip de Beer weer uit logeren, dus als hij komt wilt u dan van het logeerpartijtje een klein verslagje schrijven in het schriftje.

Flip heeft er zin in….

In de klas hangen een paar tekeningen van kleuters die hun eigen netwerk hebben getekend.

Prachtig hoe zij dit konden verwoorden.(met potlood staan er aantekeningen bij )

Dit is een opdracht die juf Wilma kreeg voor haar opleiding Specialist Creatieve Communicatie.

 

18 januari 2012

Groep 1/2a

Sanne van Oort is bij ons in de klas gekomen. Wij wensen haar heel veel plezier in onze groep.

Verder zijn wij begonnen met de letter "W” in de lettermuur.

Bij de oudste kleuters worden twee CITO-toetsen afgenomen, de komende week.

Ook werken wij over "Kikker in de kou” en alles wat hiermee te maken heeft.

 

Bij de winter kijktafel staat een hyacintbol op een glazenpotje gevuld met water. De kinderen houden bij hoe en wanneer de bol gaat ontwikkelen.

Er hangen foto’s in de gang van ons uitstapje naar het Sinterklaashuis, gemaakt door de moeder van Kayley.

 

Vanaf maandagmiddag 23 januari a.s. gaan wij met de kinderen interactief voorlezen van  13.15 uur tot 13.40 uur.

Wij willen de groepjes zo klein mogelijk houden en hopen op 6 ouders die willen voorlezen. Bij de klasdeur kunt U uw naam noteren.

 

Heeft U spullen voor onze winterhoek zoals decoratie:

                                                                                              -sneeuwman

                                                                                              -wantjes, handschoenen

                                                                                              -pet , muts , kinderschaatsen

 

dan zijn deze van harte welkom.

 

21 december 2011

Groep 1/2 a

Als u dit leest zit het kerstdiner er weer op.

Op de boom aan de deur van het lokaal hingen ballen met daarop allerlei lekkere hapjes die gemaakt of mee genomen zouden worden.En dan...iedereen op zn "kerstbest",dat moest wel gezellig worden!

De afgelopen weken is hard geoefend aan de nieuwe kerstliedjes die juf Aster gemaakt heeft. We gingen met verschillende andere groepen oefenen in het speellokaal en juf Aster begeleidde ons op haar gitaar, dit was elke keer een groot succes.

Wij wensen iedereen fijne feestdagen en een goed & gezond 2012!

 
 
 
7 december

Groep 1/2a

De sint is weer onderweg naar Spanje, maar gelukkig hebben wij op 1 dec. wel gezien waar hij gelogeerd heeft tijdens zijn verblijf in Nederland. Het was een spannende dag, zowel voor de kinderen als voor de ouders, want de kinderen gingen toch maar met z’n allen met de trein en dan lopen naar het Sinterklaashuis in Dordrecht. Gelukkig was het erg leuk en was iedereen om 15.15u weer veilig op school.(ouders die voor het vervoer naar het station hebben gezorgd: BEDANKT.)

Nu zijn we weer volop in de kerstsfeer, met als hoogtepunt het kerstdiner op woensdagavond 21 dec. Van ieder kind wordt gevraagd die avond wat mee te nemen voor het buffet. Een lijst om op te geven wat u maakt of meeneemt (en evt. suggesties) is bij de leerkracht.

De letter die deze periode in de belangstelling staat is de k.

We hebben weer 2 nieuwe leerlingen in de groep: Demi en Kayley. We hopen dat ze het naar hun zin zullen hebben op de Draaimolen.

 

 

23 november

Groep 1/2a

Sint is weer in het land en ook onze klas is al weer in feestsfeer en klaar voor een gezellige periode!

Deze weken staan de letters s en p centraal.

Vrijdag 11 nov. hebben we het kabouterpad gelopen op de Oude Maas.Juf Ria(van de Bachlaan)had het samen met een moeder klaar gezet. Het was weer een groot succes, mede dankzij het rijden en begeleiden door ouders en een oma!

Verzoek: Wilt u a.u.b. alles voorzien van naam, ook pauzehapjes, pakjes, bekers enz.

Ook zou het fijn zijn als alle kinderen gymschoenen op school hebben, wij gymmen nl. elke vrijdag en er zijn nog steeds kinderen die geen gymschoenen bij zich hebben.

Donderdag 1 dec. staat een bezoek aan het Sinterklaashuis in Dordrecht op het programma, verdere informatie volgt.

Wij verwelkomen Geovanté en Anas in onze groep en wensen hen een fijne tijd op de Draaimolen!

 

 

9 november 2011

Groep 1/2a

Tijdens de Kinderboekenweek is aan de kinderen gevraagd wie hun held is :

Eva - oma - omdat ze altijd op me past.

Patrick - Perry - omdat hij me altijd helpt.

jara & evi - de politie - die pakt boeven.

Olivia - en brandweerman die durft alles.

Wendy - Demi - zij zingt altijd liedjes van Mega Mindy.

Remo - opa- omdat hij sterk is.

Noa - oma - omdat ik soms bij haar mag logeren.

Gianno – mega Toby - zomaar.

Rowena - mijn papa - hij is sterk.

Moaz - mijn vader - hij is sterk.

Zeliha - mega Mindy - zij pakt boeven.

Jurian - mijn moeder - omdat ze me altijd helpt.

Joaquim - superman - die pakt altijd heel veel boeven.

Fardusa - ja - ja.

Shanijah - mama - omdat ze in slaap valt.

Bjorn - mijn vader -hij kan heel goed bekers open maken

We verwelkomen Fardusa in onze groep en wensen haar een fijne schooltijd.

 
12 oktober 2011
 
Groep 1/2a

De weken vliegen voorbij en iedereen is al aardig gewend. Er wordt hard gewerkt en er worden ook leuke dingen gedaan zoals met elkaar appelmoes en appelflappen maken.

In de periode van de Kinderboekenweek ( 5 t.m. 14 okt.)mogen de kinderen hun lievelingsboek meenemen en er - als ze willen-over vertellen of "voorlezen" op de stoel van de juf.

Zoals vorige keer in de nieuwsmolen vermeld stond, bereidt Jerome elke vrijdag een activiteit voor ons voor in het speellokaal. Nog niet alle kinderen hebben gymschoenen op school, wilt u er voor zorgen dat uw kind gymschoenen (voorzien van naam) in de gymtas aan de kapstok heeft.

Wij zijn blij met2 nieuwe leerlinge in onze groep: Wendy en Shanyahwij wensen hen een fijne tijd op de Draaimolen!

28 september 2011

 

Groep 1-2a

In groep 1/2 A staat deze weken de letter "h" centraal. We werken natuurlijk over de herfst en ook over helden, het thema van de Kinderboekenweek 2011.

Evi heeft met haar moeder over haar bezoek aan de zorgboerderij in Rhoon verteld en wij mochten de zelf geplukte appels proeven. Evi's moeder heeft ook een verhaaltje over appels voorgelezen en we hebben er een liedje over geleerd. Het adres van de zorgboerderij hangt op het mededelingenbord naast de deur.

In de maanden oktober en november komt Jerôme (oud-leerling), stagiaire van het Focus college, elke vrijdag een activiteit in het speellokaal voorbereiden en (mee) begeleiden.

Elk laatste halfuurtje van de vrijdagochtend mogen wij kijken naar de optredens van groep 3 in het speellokaal en soms doen wij ook mee
 
 
 
14 september 2011

Groep 1/2a

De eerste weken van het nieuwe schooljaar zitten erop. De kinderen hebben hard gewerkt en het lokaal ziet er al weer gezellig uit!

We werken met Nol de meetmol en de kinderenlopen met liniaals, meetlinten etc. door het lokaal en de hal en meten alles wat los en vast zit!

De letter "k" kwam aan bod bij de lettermuur, er zijn veel woorden bedacht die met de "k"beginnen en ook voorwerpen om op te hangen in de lettermuur zijn meegenomen.

Er zijn 2 nieuwe leerlingen in onze groep gekomen: Moaz en Patrick. We hopen dat ze het naar hun zin zullen hebben bij ons.

 

 
augustus 20110

Groep 1/2 A

De vakantie zit er op en de eerste schoolweken ook.

Het was voor sommige kinderen weer even wennen om weer in het gareel te lopen (voor de juffen ook),maar wat zijn ze gegroeid, zowel letterlijk als figuurlijk.Ze voelen zich nu ook echt groot .Nu alle groep 2 kinderen van vorig schooljaar in groep 3 zitten zijn ze ineens geen kleintjes meer.

Deze tijd werken we aan de regeltjes van de klas en aan het omgaan met elkaar.

We hebben er allemaal weer zin in!